Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Barcelona Blaugrana - przewodnik - Piłka nożna - Sport
Barcelona Blaugrana - przewodnik
sobota, 15 czerwca 2013 11:20
Time4Men i Wydawnictwo SQN ma przyjemność zaprezentować swoją nową książkę, która idealnie łączy tematykę piłki nożnej z historią i podróżami. Barcelona Blaugrana to niezwykły przewodnik po mieście śladami klubu FC Barcelona.

Barcelona Blaugrana to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po stolicy Katalonii. Nie ma w nim pozbawionych jakiegokolwiek wyrazu opisów zabytków, propozycji nudnych wycieczek czy faktów, które w dobie internetu stały się ogólnodostępne. Wydawnictwo SQN prezentuje niepowtarzalną książkę o Barcelonie w kontekście znanej każdemu Barçy. Barcelona Blaugrana to niesamowita opowieść o niesamowitym mieście z niesamowitą drużyną w tle.

Futbol Club Barcelona został założony 29 listopada 1899 roku w sali gimnastycznej w Ciutat Vella przez sześciu Katalończyków, trzech Szwajcarów i trzech Anglików. Od tamtego dnia związek między Barçą a miastem jest nierozerwalny, intensywny i głęboki. FC Barcelona stała się najbardziej znaczącą organizacją w mieście, najmocniej zakorzenioną w Katalonii i prawdopodobnie najważniejszą na świecie. Niniejsza książka prowadzi czytelnika śladami blaugrana – opowieść o Barçy jest opowieścią o Barcelonie.

Dlaczego w kościele Santa Maria del Mar jest witraż culer?

Dlaczego sukcesy drużyny świętowane są przy fontannie Canaletes i na placu Sant Jaume?

Kiedy piłkarze Barçy defilowali pod Łukiem Triumfalnym?

Dlaczego pierwsze rozmowy o futbolu odbywały się na zapleczu sklepu z losami na loterie?

Gdzie pochowano Samitiera, Kubalę i Gampera?

Co łączy Barçę z hotelem Ritz? I z restauracją 7 Portes? I z La Casita Blanca?

O wartości tej książki świadczą też liczne fotografie ukazujące miasto takie, jakim było ponad sto lat temu i jakim jest dzisiaj.Informacje o wydawcy

Sine Qua Non – Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.